יום שני , ינואר 22 2018
מבזקים

החוויות שלי מעבודה בעגלות

החוויות שלי פורסמו לבקשת פורטל MAKA, פורטל עבודה בחו"ל, דרכו מצאתי את העבודות.
עבודה בחו"ל
לא משנה מאיזו זווית אני אנסה להסתכל על זה, הנסיעה לעבודה בחו"ל היא אחת ההחלטות הטובות שעשיתי בחיי עד כה.

כמה שזו עבודה קשה ואינטנסיבית, ויש אולי ימים שהיא מרגישה כמו טירונות מזורזת (קמים בבוקר, לובשים מדים וקדימה לעבודה) ככה היא גם מעשירה ומספקת. כמובן שמבחינה כלכלית, כיסיתי את המינוס המזורגג ויש לי כסף לשכ"ד לכל השנה הקרובה, הכרתי אנשים מדהימים והרחבתי אופקים של ממש.

אני ממליצה לכל מי שניקלע למצוקה כלכלית או מעוניין לקחת פסק זמן מהחיים בארץ, לחוות חוויה של פעם בחיים ולעבוד בעגלות.

כל מה שרצית לדעת על עבודה בחו"ל לקיץ הקרוב >>>

איך הכל התחיל

בשנת 2015, בהיותי בת 22, החלטתי שנמאס לי לחיות בארץ על משכורת של 5000 ש"ח לחודש, לשלם שכר דירה, רכב ודלק ובכלל לחיות בכדי לשרוד. חברה טובה החלה לדבר איתי על עבודה באנגליה – עבודה במכירת מוצרי ים המלח. בתחילה הרעיון נראה לי לא מציאותי ואפילו מטורף…

למה בעצם לעשות את זה לעצמי?? לטוס לחצי שנה, לעזוב את המשפחה, את החברים, את החבר שנשאר בארץ כי יש לו אחלה ג´וב ובעצם מה לי ולמכירות??? אבל קשה לשרוד בארץ וכולם מדברים על כמה כסף אפשר לעשות בחצי שנה בעגלות. הדילמה והתסכול של קבלת ההחלטה גברו ככל שהתקרב הזמן לתת תשובה, לכאן או לכאן. לבסוף החלטתי שאין ברירה ואני נוסעת! הפרידה הייתה קשה אבל התמיכה מהסביבה הייתה מדהימה, קניתי כרטיס לאוגוסט וטסתי.

מרגע הנחיתה ועד תחילת העבודה

נחתתי בווגאס, נציג החברה הגיע לאסוף אותי משדה התעופה והגעתי ל"בית" של ה"סלזמנים".

אנשי החברה, שבארץ נציגיה שכנעו אותי להגיע לעבוד, קיבלו אותי בבית והם בעצם ניהלו את העגלה. התחלנו לעבוד על הספיץ´ של המכירה, הכל היה נראה מובנה וברור, לחץ כמובן היה וגם היו הרבה חששות, אבל למרבה הפלא רציתי כבר "לעלות" על העגלה ולהתחיל למכור.

יום העבודה הראשון

fantastic sunset and Directional Signsהיום הראשון הגיע, התלבשתי יפה – על פי כללי לבוש החברה, התאפרתי, התבשמתי ויותר מכל התרגשתי ופחדתי גם יחד.

העגלה הייתה ממוקמת בקניון, מושקעת ומסודרת. המנהלת הנחתה אותי לעצור כל בן אדם שעובר ליד העגלה ולהציע לו לנסות את הקרם החדש של חברת המוצרים שלא אנקוב בשמה כרגע.

זה היה נראה לי קצת מוזר ואפילו הייתי מובכת מהעניין, אבל עשיתי זאת וכך לאט לאט אחרי עבודה קשה ואימונים רבים על עצמי הצלחתי למכור ואפילו אחרי כמה חודשים הוכרזתי כעובדת המצטיינת של החברה.

זה לא קל, אבל… לאחר חצי שנה של עבודה קשה (אי אפשר לשקר בעניין הזה, העבודה קשה וכרוכה בעבודה עצמית חזקה) אני יכולה להעיד שרכשתי חברים לחיים, אלו הם שמונה אנשים שחלקתי איתם בית מדהים במשך חצי שנה, עשיתי המון כסף שהספיק לי לרכישת רכב חדש, השלמת בגרויות, פסיכומטרי ושנתיים ללא עבודה ואף לשנת לימודים אחת.

בעל אזרחות זרה? יש לך עדיפות בעבודה בחו"ל! לחץ לפרטים >>>

פעם שנייה של עבודה בעגלות – בארה"ב

כשהייתי בת 23 וחצי התקבלתי לבית ספר למשחק בת"א, שזה בעצם חלום חיי, ללמוד משחק וחלק מהעבודה בעגלות הייתה בכדי לאפשר לעצמי ללמוד את שאהבה נפשי תוך כדי שאני מקנה לעצמי שקט נפשי. שכרתי דירה בת"א עם החבר שלי, רכב וכל הכיף שמסביב, אבל הכסף התחיל להיגמר וההישרדות הפכה לקשה יותר ויותר.

באותו הזמן, לקראת סוף שנה א´ חברה טובה שפתחה חברה לשיווק מוצרי ים המלח בארה"ב יצרה עימי קשר והציעה לי להגיע לנהל עגלות בארה"ב לתקופת הקיץ ולעשות כסף לשנת הלימוד הבאה. לאחר חודש של מחשבה ובלבולים עצמיים הבנתי שאת שנת הלימודים הבאה אין לי איך לממן ולמשפחה עם כל הרצון הטוב אין אפשרות לעזור, אז השתכנעתי ונסעתי לתקופה מתוכננת של חודשיים וחצי. הגעתי לארה"ב, למדינת ארקנסו שבדרום ארה"ב.

NYC-Life
מנהלת החברה, דנה, חיכתה לי בשדה התעופה. נסענו לקומפלקס מטורף עם נוף מרהיב של הרים ונהרות שעוברים בתוך הקומפלקס (למי שלא מכיר – ארקנסו היא מדינת הטבע של ארה"ב). הרגשתי בהודו לרגע! בקומפלקס גם חיכו לי ג´קוזי, בריכה, חדר כושר, חדר אינטרנט, שירותי כביסה ורכבים, בקיצור נדהמתי מהיופי ומהתנאים המעולים.

התחלנו להקים את העגלות מ א´ ועד ת´. התחילו להגיע עובדים וביניהם גם כמה חברים סטודנטים שגם נקלעו למצוקה כלכלית והגיעו למסקנה שרק על ידי עבודה בארה"ב במכירות הם יצליחו לעבור את שנת הלימודים בכבוד.

פתאום הבנתי מה זו חברה שדואגת לעובדים שלה מהרמה הכי בסיסית של מגורים וקיום עד לרמה של משכורות טובות, בונוסים למצטיינים, פרסים, תחרויות ויחס אישי מדהים. כמה שזה אולי נשמע מוזר, הרבה אנשים קנו את המוצרים שלנו רק כי אנחנו מישראל, הייתה במקום הרגשה שכולם אוהבי יהודים והיו גם לקוחות שהיו מגיעים פעם בשבוע לתת לנו אוכל שבישלו רק בשבילנו, היו אנשים שהיו קונים לנו מתנות וממש דואגים לנו כאילו היינו משפחה.

כרטיס טיסה חינם למתאימים

מלא/י את הפרטים הבאים ותתחיל/י לארוז!

שם (חובה)

טלפון (חובה)

פורטל עבודה בחו"ל MAKA

פורטל עבודה בחו"ל הגדול בארץ הוקם כרשת אינטרנטית בשנת 2005. כיום, האתר מהווה את מקור המידע העיקרי בנוגע לכל הקשור לעבודות בחו"ל לישראלים: שפע הצעות עבודה במדינות שונות במגוון תחומים, מידע חיוני לעובדים בחו"ל (מעל לעשרת אלפים עמודי תוכן), עזרה בהוצאת ויזות ואישורים, הקדמה וקביעת תורים לשגרירות ארה"ב בעזרת עו"ד מוסמך, לוח דירות בחו"ל, הוצאת ביטוח רפואי, חיפוש שותפים, פורום גולשים וכו'. אתר "Maka" ידוע ומוכר כמותג אינטרנטי בלעדי בתחום העבודות בחו"ל בקרב האוכלוסייה הרלוונטית בארץ.אודות רותם כהן

להשאיר תגובה

האימייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מודגשות *

*