יום שני , ינואר 22 2018
מבזקים

ניהול תזרים מזומנים ללא קושי

mony1

בישראל קיימים כיום כ 500,000 עסקים קטנים ובינוניים. הם יכולים להיות הטובים בתחומם, המומחים הגדולים ביותר ונותני השירות המצטיינים אבל אם הם לא מנהלים את תזרים המזומנים שלהם כראוי הם עלולים להיקלע לקשיים פיננסיים, שיכולים לערער אותם מן היסוד. כך, נסגרים מדיי שנה בין 40 ל 50 אלף בתי עסק בישראל כאשר אחת הסיבות העיקריות היא מחסור אמיתי בניהול התזרים.

מהו בכלל תזרים מזומנים?

תזרים המזומנים מחזיק את העסק בחיים. תזרים מזומנים חיובי מעניק את היכולת לשלם לספקים, לרכוש מוצרים חדשים או להשקיע בפרסום, שיווק ופיתוח. יכול להיות שבדו"ח רווח והפסד הכל נראה מצויין והעסק מרוויח יפה, אך בפועל כמות המזומנים העומדת לרשות החברה לא מספיקה. כך, מקבלים בעלי עסקים רבים שיחות טלפון מפקידי הבנק שלהם המבשרים להם על צ'קים שחזרו ומגדל הקלפים מתחיל להתמוטט, ללא יכולת אמיתית לשנות את המצב.

בעל עסק? מערכת לניהול תזרים מזומנים לחודש חינם >>>

אז איך מנהלים נכון את מעקב התזרים בעסק?
כל עסק בישראל נדרש בהגשת דו"ח שנתי ולכן גם לליווי צמוד של רואה חשבון. יחד עם זאת, יתכן ואתם לא מודעים לכך שרואה החשבון מסתכל על העסק שלכם אחת לתקופה ואינו נמצא עם האצבע על הדופק בכל יום. האחריות לניהול השוטף, למעשה, מוטלת עליכם והסטטיסטיקה מבשרת שאם לא תעשו זאת נכון פשוט לא תשרדו. מאחר ועסקים קטנים ובינוניים לא יכולים להרשות לעצמם להעסיק מנהל חשבונות או מנהל כספים במשרה מלאה, הם נדרשים להכין את דוחות המעקב בעצמם. איך בכל זאת עושים את זה ושורדים?

הנה שלושה דברים חשובים שכדאי לכם מאוד לשלב בתוכנית העבודה:
1) אחת לשבוע רכזו את כל הנתונים מחשבונות הבנק וכרטיסי האשראי ובדקו סטטוס מזומנים לתקופה הקרובה
2) ערכו טבלת אקסל מסודרת לפי תאריכים ובה התשלומים הצפויים לספקים לצד צפי הכנסות וגבייה מלקוחות. דאגו לסנכרן את המידע הזה למול ריכוז הנתונים השוטף מחשבונות הבנק והאשראי.
3) לפני שאתם כותבים צ'ק לספק הציצו בטבלאות כדי לדעת מה המועד הנכון מבחינתכם. פספוס של מספר ימים קטן עלול לעלות לכם ביוקר וחבל שתקלעו לכך.

מוטי כספי מ bizibox מוסיף ומייעץ: "מנסיוני האישי ומשיחות עם בעלי עסקים רבים גיליתי שהקושי שלהם במעקב אחר תזרים המזומנים נובע בעיקר ממחסור בזמן. אם בעל העסק רוצה להמשיך לבצע את המעקב בעצמו, כדאי שיבנה את קבצי האקסל כתבנית קבועה ואופטימלית עבורו. מומלץ להקצות להזנת הנתונים מסגרת זמן שבועית ביומן כדי לנטר את המצב הפיננסי באופן שוטף ולמזער הפתעות".

אם אתם מרגישים שהמעקב הזה טכני מדיי ושאתם עלולים לא להתמיד, שקלו להשתמש בכלים חדשניים ודיגיטליים העומדים כיום לרשותכם. הם יודעים להתממשק לכל חשבונות הבנק, כרטיסי האשראי, סליקת אשראי ואפילו לתוכנות הנהלת החשבונות ומשקפים לכם את המצב עדכני בכל שעה. שימוש נכון בכלים מסוג זה מציל כבר היום בעלי עסקים רבים, נותן להם את המידע המלא לו הם זקוקים ומפנה עבורם את הזמן הנחוץ להתמקד בניהול ופיתוח העסק.

אל תיפול בגלל תזרים. לחודש התנסות חינם כנס עכשיו! >>>

אודות מערכת Israel Money

להשאיר תגובה

האימייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מודגשות *

*