יום שני , ינואר 22 2018
מבזקים

קיבלתם זיכוי בחנות? כך תדעו לנצל אותו נכון

zeekאתם מקבלים מהעבודה תווי שי אבל אף פעם לא באמת מנצלים אותם? חבר קנה לכם מתנה מזעזעת וכשבאתם להחליף לא מצאתם משהו שלכד את העין?
אולי דווקא רכשתם פריט שנראה לכם טוב אבל אז התחרטתם ופספסתם את חלון ההזדמנויות לקבל את כספכם בחזרה?
לא משנה מה הסיבה, אתם בוודאי מחזיקים ממש עכשיו בארנק לפחות 2-3 זיכויים שרק מחכים שתממשו אותם אך מעטים הם האנשים שבאמת מנצלים את כל שוברי הזיכוי שברשותם.

למעשה, כ 30% מהזיכויים אינם ממומשים כלל. נתון משמעותי זה מסתכם בכ 600 מיליון שקלים שמוצאים את עצמם דהויים בפח מדיי שנה. נשמע לכם הרבה? זה אכן כך.

קיבלתם זיכוי? דעו שיש לכם זכויות
טל לנדמן, המנהלת האיזורית של אפליקציית מכירת הזיכויים Zeek מסבירה: "בתי עסק רבים מנסים לנצל את במת הזיכויים ולהקשות עוד יותר על ניצולם. נכון, הם כבר קיבלו את הכסף ולכאורה צריכים לתת שירות, אבל פה בדיוק טמונה הבעיה: מהרגע בו הצרכן מקבל זיכוי הוא למעשה מוגדר עבור בית העסק כקהל שבוי, כזה שכספו כבר הושקע. התוצאה היא שבתי עסק רבים פשוט לא רואים בו יותר צורך ואף יעדיפו שלא ינצל את הזיכוי. זו טעות שיווקית ממדרגה ראשונה, מציינת לנדמן, משום שמחקרים מראים שלקוח שמממש זיכוי יוסיף בממוצע 40% מסכום הזיכוי בעת הקניה.

 נתקעתם עם זיכוי? להורדת ZEEK   (בחינם) >>>

מי שרוצה להרגיש שכספו אכן בעל ערך יכול כיום ליהנות מהאפשרות למכור את הזיכויים הלאה ללקוחות אחרים. "היתרון במכירת הזיכוי בפלטפורמה שכזו היא שהתוצאה הינה win-win לכל הצדדים" מסבירה לנדמן. על מנת שרכישת הזיכוי תהיה אטרקטיבית עבור הקונה, המכירה מתבצעת בהנחה מסויימת ממחיר הזיכוי. כך, לפי הנתונים שאספה Zeek ממאגר העסקאות שלה, ההנחה הממוצעת בה נמכרים כלל הזיכויים עומדת על 19% ואילו עבור 20 המותגים הנמכרים ביותר (בהם שילב, קסטרו, רמי לוי ועוד) ההנחה ההמוצעת הינה 16%. נתונים אלו, אגב, נכונים גם עבור זיכויים לחנויות וגם עבור שוברי מתנה (גיפט קארדס) המוענקים, פעמים רבות, על ידי מעסיקים בחגים ובימי הולדת.

אם אתם יוצאים מהחנות עם זיכוי ביד במקום מוצר, חשוב שתשימו לב למספר דברים:

1. לפי החוק אין להתנות את מימוש הזיכוי בהצגת חשבונית הקנייה. לכן, למרות שלעיתים מבקשים מכם לשמור את החשבונית לצד הזיכוי אתם ממש לא צריכים לעשות זאת.
2. הזיכוי צריך להיות ברור, עמיד ולא מחיק. זו בעיה גדולה עבור עסקים רבים אשר מדפיסים את השוברים הישר מהקופה על גבי נייר כרומו אשר דוהה תוך מספר חודשים. קחו עט לא מחיק ורישמו לכם על גבי השובר את מספר הזיכוי כפי שהוקלד בקופה. ייתכן וזה יסייע לכם במקרה בו כשתגיעו לנצלו, הוא כבר יתפוגג מהדף.
3. זיכוי בארנק משמעותו כסף מזומן. לכן, בניגוד לתווי קניה אשר להם הגבלות, את הזיכוי אתם רשאים לנצל גם במבצעים, סיילים של סוף עונה ואפילו בחנויות עודפים.
4. זיכויים, לפי חוק, צריכים להיות תקפים לשנתיים לפחות מיום קבלתם. בידקו את הסוגיה לפני שתצאו מהחנות כי אחר-כך לא בטוח שיהיה מי שיקשיב לכם.
5. שילמתם בזיכוי ונשאר לכם עוד עודף? חשוב שתדעו שהחוק קובע כי החנות צריכה להעניק לכם אפשרות לקבל את העודף שלכם במזומן, בתנאי שהוא אינו עולה על 5% מערך הזיכוי כולו או 100 שקלים (הנמוך מביניהם).

הופכים זיכויים לכסף, הורידו ZEEK  עכשיו בחינם >>>

* האמור איננו מהווה תחליף ליעוץ משפטי

בחנו את עצמכם,
האם גם אתם נופלים בסטטיסטיקה:
הוציאו את הארנק מהכיס ושימו אותו מולכם. מבלי לפתוח אותו (אסור להציץ!) חשבו: 1. כמה זיכויים יש לכם בארנק? 2. לאילו חנויות? 3. האם כולם עדיין בתוקף ו/או לא דהו?
רישמו את התשובות על דף.
עכשיו פיתחו את הארנק ובדקו מה המצב במציאות. אם התוצאה הפתיעה אתכם ופתאום גיליתם זיכוי ששכחתם מקיומו, אתם ככל הנראה באמת נופלים בסטטיסטיקה.

להורדת ZEEK:
downloadZeek


iStock_000024919007Large

אודות מערכת Israel Money

2 תגובות

  1. טיפ .במידה ויש לכם שובר זיכוי דהוי ולא קריא
    יש לשים אותו בין שני נירות ולגהץ אותו בעדינות
    בחום בינוני והוא יהפוך להיות קריא. האותיות
    יהפכו ללבנות והרקע לכהה.

  2. תודה רכם לי זה חידש הרבה אוליי גם לאחרים שלא יודעים

להשאיר תגובה

האימייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מודגשות *

*