יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים

משדרות לכל העולם

בראם תעשיותבכל רחבי ארצות הברית, מענקית הרשת אמזון, דרך רשתות מובילות כמו וואלמארט, בד-באת‘-אנד-ביאונד, טארגט ואלדי, המוצרים של חברת ברם תעשיות הישראלית כובשים מקום על המדף.

מנכ"ל ברם תעשיות אלי ברמלי החל את דרכו במפעל משפחתי קטן שייצר חלקי פלסטיק בקבלנות משנה. היום, עם שני מותגים בין לאומיים צומחים ושליטה בשוק הקופסאות האטומות למזון מהיר הוא מנסה לכבוש את העולם. גם אם חברת ברם תעשיות לא מוכרת לכם, זה לא אומר שאתם לא מכירים ומשתמשים במוצריה. אם אתם שותים משקאות קלים מבקבוקי פלסטיק, אוכלים חומוס מקופסה או שבמקרר ביתכם ישנה גבינה של מחלבות גד, גם אתם נהנים ממוצריה. היום מייצרת החברה בשני מפעלים הממוקמים בשדרות ובמפעל בצרפת שנרכש כדי לתמוך במכירות החברה באירופה. תחילת החברה בעסק משפחתי שייצר מוצרי פלסטיק בקבלנות משנה עבור חברות אחרות. חי פלסטיק, המפעל שהוקם באזור התעשייה סגולה בפתח תיקווה ע” חיים ברמלי, אביו של אלי. אל העסק הקטן הצטרף אלי לאחר שירותו הצבאי. בתחילה עבד כדי לחסוך לטיול אך מהר מאוד הבין כי השוק הישראלי משווע למוצרי פלסטיק ונשאב אל תוך העסק המשפחתי. כחלק משינוי התפיסה, החל לייצר המפעל קו מוצרים עצמאי והפך למוביל בתחום אריזות אטומות לענף המזון המהיר ובתחום קופסאות הפלסטיק לתעשיית המזון. עם ההתרחבות העסק המשפחתי וגידול הדרישה למוצרים בתחום משלוחי המזון המהיר, גדלה החברה ופעילות הייצור עברה לשדרות. המעבר לדרום תמן בחובו גם הפתעות לצד ההזדמנות הכלכלית. מספר חודשים אחרי המעבר, החלו נפילות הקאסמים מעל שדרות והמילה שיגרה קיבלה משמעויות חדשות. ההשפעה המיידית ברמה התפעולית הייתה הכתף הקרה והמפוחדת של הבנקים מהמיקום המסוכן.

בשנת 2000 הקים אלי חברה נוספת, ברמלי תעשיות, במטרה להפוך לחברה בין-לאומית המייצאת מוצרי פלסטיק לאירופה. לאחר כשנתיים של פעילות החלה ברמלי תעשיות למכור את מוצריה באנגליה ומאוחר יותר הרחיבה את הפעילות גם לגרמניה. הפריצה המשמעותית ביותר הגיעה בעקבות הסכם עם ענקית הקמעונאות 'טרגט' ומשם התפתחה החברה ופנתה למיתוג מוצריה. כחלק מהרוח החדשה אוחדו שתי החברות לגוף אחד- ברם תעשיות. כחלק מהפיתוח העסקי ובניית הזהות המותגית מייצרת היום החברה קופסאות אחסון ומזון וכלי פלסטיק איכותיים תחת וקופסאות אוכל Life Story שם המותג מעוצבות עם ייחוד עיצובי וערך מוסף מוכן ) pret a paquet תחת שם המותג לאריזה) עם הניחוח הצרפתי. בין החברות המשווקות את המוצרים בארצות הברית, ניתן למנות את 'אמזון' ענקית המכירות באינטרנט, ורשתות כמו בד-באת‘-אנד- ביאונד, וואלמארט, טארגט ואלדי. גם באירופה משווקים מוצרי החברה ובעתיד מתכוון אלי להעמיק את חווית המותג ולהרחיב את הפעילות מעבר לים. הייצור בישראל ומאוחר יותר גם בצרפת, לדברי אלי, לא מהווה בעיה כשמדובר בייצור אוטומטי של מוצרי פלסטיק. מכיוון שלא מדובר בעסק המבוסס על ייצור ידני פשוט, אין למפעלים בסין יתרון. הטכנולוגיה המתקדמת ואיכויות הייצור במפעלי החברה מאפשרים לחברה להמשיך ולהציג מוצרים אטרקטיביים המתאימים לכל העולם. אם רק היו מדינת ישראל ומשרד התמת פועלים להקלה על מפעלים המייצרים מקומות עבודה ומכניסים כסף זר לישראל, אומר אלי, אז חברות כמו ברם תעשיות לא היו צריכות לבחון אפשרויות להעתקת ייצור למדינות אחרות. כדי להמחיש את גודל האבסורד, החודש ביקרה בישראל משלחת מטעם לשכת המסחר במדינת וירג‘יניה כדי לנסות ולפתות חברות ישראליות להעתיק את עסקיהן לשטחי המדינה. ההטבות והקלות המס, כמו גם התנאים וכלי העידוד העומדים לרשות המשלחת מראים כיצד מדינה שרוצה למשוך תעשייה ויזמים יכולה לפעול. מיותר לציין שלא מדובר במשלחת היחידה, ומשלחות מסין וממדינות באירופה מחפשות בישראל הזדמנויות כל הזמן. כיום ברם תעשיות היא חברה ציבורית המוחזקת ב 85%- ע”י משפחת ברמלי וב 15%- בידי הציבור. לחברה כ 130- עובדים ומחזור המכירות עומד על כ 100- מיליון שקלים בשנה. החברה פעילה ב 25- מדינות וממשיכה להתרחב. הייצוא וקו המוצרים הייחודיים של החברה, הם מנוע הצמיחה העיקרי ובו מתמקד המנכ"ל אלי ברמלי. למרות הצמיחה העסקית והנתונים הפיננסיים המרשימים, ממשיכה החברה לפעול כחברה משפחתית.

אודות מערכת Israel Money

להשאיר תגובה

האימייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מודגשות *

*