יום שני , ינואר 22 2018
מבזקים

מתכוננים לפסיכומטרי? הנה המיתוסים שכדאי שתכירו

6930_pix_parit_400x4003בחינת הפסיכומטרי באופק, מדד הלחץ עולה ואתם מוצאים את עצמכם מלקטים מכל מי שרק מוכן לספר מגוון שיטות 'קסם' להצלחה? כדי להקל ולהעניק לכם את הכלים הבאמת נכונים להצלחה, ריכזנו עבורכם את 10 המיתוסים הכי נפוצים לקראת הבחינה. לקרוא ולהפנים.

"אם לומדים ביום שלפני הבחינה זוכרים הכי טוב"
למעשה, המציאות הפוכה לחלוטין. כפי שאתם וודאי יודעים, למידה יעילה לפסיכומטרי נפרשת על פני מספר חודשים אינטנסיביים. לכן, דווקא ביום האחרון רצוי שתתנו לנפש ולראש מעט מנוחה לפני היום הגדול. אגב, הסבירות שתצליחו ללמוד ולהבין משהו חדש קטנה מזו שתגלו פתאום נושא שאתם פחות חזקים בו, עובדה שהגיוני שרק תלחיץ אתכם.

"לא יודעים את התשובה? סמנו ג'"

גם לכם אמרו פעם שאם אתם נתקלים בשאלה ולא יודעים מה הפיתרון, הסיכוי הטוב ביותר שלכם לנחש ולקלוע יהיה אם תסמנו ג'? למעשה, אין בכך שום אחיזה במציאות. יחד עם זאת, אם אתם מחליטים לנחש באופן גורף כדאי שתנחשו תמיד את אותה התשובה – מבחינה סטטיסטית זה כן ימקסם את ההסתברות לניחוש נכון.

"זקוקים לזריקת מרץ וריכוז? כדאי להביא חטיף שוקולד לבחינה"

למרות שעלייה ברמת הסוכר בדם אכן תורמת גם לריכוז זכרו שזו עלייה זמנית שבסופה – ירידה… בטווח הארוך, מעבר לרמת הריכוז שנפגעת מתלווה אליה גם חשק עז לנמנם. אז אם לא שוקולד, מה כן כדאי? הביאו עמכם משהו קל, יבש וקטן. הסוד הוא לדעת שמטרת החטיף אינה לסתום רעב אלא להעניק אתנחתא קלה בתום הפרק הרביעי.

"העתקה אפשרית – פשוט צריך למצוא מעבר לכתף מישהו שהפרקים שלו זהים בצבע"

הפעם נתחיל מהסוף: צבעים אינם אינדיקציה לזיהוי טופס ובכל חדר מסתובבים מספר לא מועט של נוסחי בחינה. אם אתם ממש מתעקשים להעתיק ודאו קודם שהדרכון שלכם בתוקף כי מי שנתפס בהעתקה מורחק למשך 5 שנים מלימודים בכל מוסד להשכלה גבוהה, כך שזה בדיוק הזמן לארוז תרמיל ולטוס לטיול ארוך (ולהצטער שאתם לא לומדים יחד עם החברים)…

"הפרק הכמותי הוא קשה ביותר בבחינה"

יש מאין סברה כזו שבעיות מתמטיות קשות יותר מבעיות מילוליות. אז, בעוד שקושי הוא דבר סובייקטיבי מאוד, כדאי לדעת שאם מסתכלים על חתך הציונים דווקא הממוצע של הפרקים המילוליים נמוך יותר בהשוואה לכמותיים. מסקנה? אל תזלזלו במילולי. זה ממש לא משתלם.

" בנות חזקות יותר במילולי, בנים חזקים יותר בכמותי"

פה הנתונים מפתיעים: מסתבר שאם מסתכלים על תוצאות הבחינה, בנים, בממוצע, מצליחים להוציא ציונים גבוהים הן בכמותי, הן במילולי והן באנגלית בהשוואה לבנות. יחד עם זאת יותר ויותר בנות נבחנות בפסיכומטרי מדי שנה כך שלא ניתן להסיק מסקנות חותכות.

"פסיכומטרי לא בודק יכולות אנליטיות כמו שהוא בודק אינטליגנציה"

הרבה שוכחים או אפילו לא יודעים אבל הסיבה לשמה אתם נבחנים בפסיכומטרי היא על מנת לנבא את ההצלחה בשנת הלימודים הראשונה שלכם במוסד אקדמי ומסקרים שנערכים המטרה שלה אכן מושגת. לכן הקשר בין פסיכומטרי ואינטליגנציה מקרי בהחלט: בדיוק כפי שיש אנשים אינטליגנטיים שמצליחים בבחינה, ניתן למצוא לא מעט אנשים בעלי אינטילגנציה גבוהה במיוחד שקיבלו ציונים נמוכים.

"פסיכומטרי היא בחינת ברזל: דבר לא יפסיק אותה, גם לא מלחמה"

בעיקרון זה נכון: גם אם אתם חווים רעידת אדמה במהלך הבחינה או אפילו נשמעת אזעקה אתם צריכים להמשיך בבחינה עד שיאמר לכם אחרת. יחד עם זאת, נסיון העבר הראה שלעיתים הבחינה נעצרה מחר או נדחתה. למרות האמור, אם אתם מרגישים שהולך לכם לא טוב עדיף שתנסו להרגע ולהתאפס על עצמכם כי הסיכוי שהבחינה שלכם תופסק באמצע מאוד מאוד קטן.

"אם תפתרו יותר תצליחו יותר"

לכאורה ההצהרה הזו נשמעת המלצה מוצלחת ביותר אך ממחקרים (שיתכן ויפתיעו אתכם) עולה שכמובן שעל מנת להצליח יש לפתור תרגילים רבים אך החשיבות היא לא בעצם הפתירה אלא בתחקור הטעויות וההבנה מדוע הן קרו. מי שפותר מאות שאלות אך לא בודק מדוע ענה כפי שענה ולמה טעה היכן שטעה – קרוב לוודאי שיצליח פחות.

"חובה להביא עפרון HB2"

בעיקרון זה המיתוס היחידי שלא כדאי להתעסק איתו: למרות שסורק הבחינות יודע כנראה לקרוא כל סוג של עופרת, ייתכן והעופרת הרכה שבעיפרון HB2 נקראת בצורה אופטימלית. לכן מלאו את טופס התשובות בעיפרון המומלץ, כי למה לקחת סיכונים מיותרים?

>>> להרשמה לפסיכומטרי בקידום הקליקו עכשיו <<<

 

אודות מערכת Israel Money

להשאיר תגובה

האימייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מודגשות *

*