יום שני , ינואר 22 2018
מבזקים

יש לך ביטוח מנהלים? זה הזמן לשדרג!

מוצר חדש מבית מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מאתגר את ביטוחי המנהלים היקרים ומעניק כיסויים דומים בעלות זולה משמעותית. אם אתה בגיל 25-55, כנראה שגם לך כדאי לבחון מעבר לאפיק זול ואטרקטיבי.

רוצה לקבל פרטים נוספים? לחץ כאן

אם אתה בגיל 25-55 ובעל פוליסת ביטוח מנהלים, המאמר הבא צריך לעניין אותך במיוחד. ביטוח מנהלים הוא שם שיווקי מוצלח מאד למוצר יקר בדרך כלל, הכולל צבירת חיסכון לגיל הפרישה לצד כיסוי חודשי לאבדן כושר עבודה וביטוח בסכום חד פעמי למקרה מות המבוטח. חלק נכבד מביטוחי המנהלים הקיימים היום נמכרו החל מיוני 2001 ואילך.

ביטוח המנהלים אמנם מספק כיסוי ביטוחי נרחב אשר בשילוב קרן הפנסיה עונה לצרכי המשפחה בצורה טובה, אך למעשה המבוטח בביטוח המנהלים היה עד כה לקוח שבוי, כיוון שדמי הניהול בו אינם ניתנים לשינוי (ללא שינוי תנאי הפוליסה) ובדרך כלל יקרים מאוד.

לאחרונה, השקנו במיטב דש גמל ופנסיה בע"מ מוצר חדש בשוק הפנסיוני בישראל – 'פרוגמל מנהלים'. מוצר זה משלב את הרכב הכיסויים הניתנים כיום רק בביטוח מנהלים, אך במחיר זול בהרבה.

'פרוגמל מנהלים' נמכר בדמי ניהול קבועים ואטרקטיביים של 4% מהפקדה ו- 0.5% מהצבירה, הפרש זול משמעותית מדמי הניהול הממוצעים בביטוח המנהלים (בדרך כלל 4% מההפקדות, ו- 1.25% מהצבירה), אשר עשוי להסתכם בעשרות ולעתים אף במאות אלפי שקלים בגיל הפרישה, ואין להקל בכך ראש.

אמנם רוב העובדים בישראל מבוטחים במסגרת קרנות פנסיה, אך חלק לא מבוטל מהם מבוטח בנוסף במסגרת ביטוח מנהלים. נשאלת השאלה האם כדאי לעובד להיות מבוטח בביטוח המנהלים, או שמא פרוגמל מנהלים מספק מענה מוצלח יותר.

לצורך כך ערכו במיטב דש מספר השוואות צבירה למבוטח ולמבוטחת בגילאים שונים, אם יעברו מביטוח המנהלים שלהם (משנת 2004) ל'פרוגמל מנהלים', התוצאות מעניינות.

ביטוח מנהלים VS פרוגמל מנהלים

mtdstable

גיל 30

mtds30

גיל 40

mtds40

גיל 50

mtds50

דמי ניהול נמוכים אינם גורעים מתכונות פרוגמל מנהלים, בדמות ביטוח חיים זול וגמיש המאפשר למבוטח לבחור את היקף הכיסוי, ביטוח אבדן כושר עבודה בעל תכונות ייחודיות והגדרה מקלה המאפשרת לקבל פיצוי באם אינך כשיר לעבוד באותו סוג עבודה בו עבדת לאחרונה.

לחצו כאן עכשיו, ובואו לשמוע עוד על פרוגמל מנהלים.

ישנם גם מי שמודעים למחירו היקר של ביטוח המנהלים ולעיתים חושבים שיש בו יתרונות אחרים המפצים על כך. יתכן כי הם מאמינים שיתרונו הגדול טמון ב"מקדם המובטח" (יחס המרה קבוע וידוע מראש בין סכום החיסכון שיצטבר לגיל הפרישה לבין הקצבה החודשית שחברת הביטוח תשלם למבוטח).

לכאורה מדובר ביתרון, אלא שיש בו שתי מלכודות ההופכות אותו לתיאורטי בלבד. המלכודת הראשונה היא העובדה שהמקדם המובטח שמוצג כיום, מבוסס על השערה כי הריבית שתוכל להשיג חברת הביטוח על החסכונות שהיא מנהלת תהיה כ- 4%. כבר כיום הריבית במשק נמוכה הרבה יותר, מה שהופך את המקדם לתיאורטי בלבד. מלכודת שניה היא שהמקדם מקנה "יתרון" (קבלת קצבה לכל החיים) רק למבוטח שיחיה מעל 100 שנה. כלומר אם חיית פחות מכך, הפסדת.

'פרוגמל מנהלים' הינו תחליף מצוין לביטוח המנהלים (אם נרכש החל מיוני 2001) ובעלות שלרוב אטרקטיבית הרבה יותר. עם זאת, חשוב להיוועץ בבעל רישיון פנסיוני, שיוכל לסייע בידך לשקול את כלל המשמעויות של המעבר לפרוגמל מנהלים.

מעוניין לשמוע על פרוגמל מנהלים? לחץ כאן


* החברה המנהלת: מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ; האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם; יש לבחון כל מקרה לגופו ע"פ הצרכים המשפחתיים ומצבו הבריאותי של החוסך; החברה המבטחת: איילון חברה לביטוח בע"מ, בכפוף לתנאים המפורטים בפוליסה והוראות הדין. *קבלת קצבה ממוצר פרוגמל מנהלים, שהינה קופה שאינה משלמת לקצבה, מבוצעת באמצעות קרן הפנסיה הכללית והמקדם שלה הינו ללא הבטחת מינימום תשלומים, עם הבטחת 60% פנסיה לבן / בת זוג. **מקדם בביטוח מנהלים, מבטיח תוחלת חיים ואינו מבטיח תשואה. ***מקדם הקצבה האמור משקף חלוקה בין סכום הצבירה החזוי בפרוגמל מנהלים לקצבה החזויה בביטוח מנהלים, והכל בכפוף להנחות המפורטות. על מנת שהקצבה החזויה בפרוגמל מנהלים תהיה זהה לקצבה החזויה בביטוח המנהלים, על מקדם הקצבה בפרוגמל מנהלים לגדול, וכן על תוחלת החיים הממוצעת לגדול, כמפורט בסעיף המחשה זה. הכיסויים הביטוחיים הנרכשים בפרוגמל מנהלים, הינם בהנחה קבועה ממחירי הספר.

אודות מערכת Israel Money

להשאיר תגובה

האימייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מודגשות *

*