יום שני , ינואר 22 2018
מבזקים

שדרוג פני העיר: שכונת נווה שאנן כפי שעוד לא ראיתם

תל אביבהבדומה לערים רבות בעולם, גם תל אביב חווה בשנים האחרונות מהפך אשר נועד לשדרג את פני העיר. השינויים הצפויים אשר החלו לאחרונה להראות את אותותיהם כוללים בין היתר את הקמת הרכבת הקלה אשר תקשר בין העיר לבין ישובי גוש דן, וכן כחלק ממערך ההתחדשות העירוני את תכנית המתאר "תל אביב 5000". התכנית מתבצעת בימים אלו בכל אזורי העיר, אבל אי אפשר שלא להתייחס דווקא לדרום העיר אשר זוכה להשתדרגות ממש ולשינוי מקצה לקצה.

אחת השכונות המרכזיות ביותר בדרום העיר בה ניתן להבחין בשינוי המדובר הינה שכונת נווה שאנן. למעשה, מדובר בשכונה אשר ממוקמת באזור בו נבנים כיום מספר הפרויקטים החדשים הגדול ביותר בעיר כולה. כל מומחה נדל"ן יודע היום להבחין בכך שאחוזי התשואה על הנדל"ן באזור עתידים לעלות בצורה ניכרת לאור השינויים המתרחשים בשכונת נווה שאנן ובשכונות הסמוכות לה. בדומה לשכונות נווה צדק ופלורנטין בהן דירות בעבר היו ברות השגה ואילו היום המחירים שלהן עלו לאין שיעור, אין ספק שקיים היום צוהר חד פעמי לרכישת נדל"ן באזור דרום העיר אשר בעתיד לא יתאפשר.

הסיבות לרכישת נדל"ן למגורים או להשקעה דווקא באזור זה של תל אביב מתבססות על החידוש העירוני אשר עתיד להפוך את שכונת נווה שאנן ושכנותיה למיקום השוקק והמבוקש ביותר בעיר. כחלק מהחידוש האזורי, מושקעים סכומים רבים בחידוש מדרכות, תאורה ותשתיות עירוניות בנוסף להקמתם של מוקדי תעסוקה ומבנים ציבוריים בסביבה.

לפרטים נוספים על פרוייקט "תל אביבה" בנווה שאנן – הקליקו כאן>>>

מכירות התחנה המרכזית הישנה והחדשה

אחד השינויים הבולטים באזור הינו הרכישה של התחנה המרכזית החדשה על ידי נצבא ב- 320 מיליון שקלים כחלק מתכנית המתאר. התכנית קוראת לשנות את ייעודה של התחנה המרכזית למבני דיור ומבנים ציבוריים ותרבותיים בעוד מפלס האוטובוסים עצמו יועתק למתחם ארלוזורוב ומחלף חולון. כמו כן, תכנית המתאר בדרום העיר תקבע ציר ירוק שיחבר בין שדרות הר ציון ורחוב סלומון הסמוכים לרחוב מירון לבין פארק החורשות, הריאה הירוקה המרכזית לשכונות דרום העיר ויפו.

במרחק הליכה קצר מאזור התחנה המרכזית החדשה, בשטח הגובל מצפון מערב לשכונת נווה שאנן – בין הרחובות מנחם בגין, הגליל, הגדוד העברי ושדרות הר ציון – חל לו שינוי משמעותי נוסף בסוף שנת 2015 עם רכישת התחנה המרכזית הישנה בעיר. התחנה שנחנכה בשנת 1938 נסגרה באופן סופי בשנת 2009 כאשר האוטובוסים האחרונים שעוד פעלו בה הועברו למתחם התחנה המרכזית החדשה. קבוצת משולם לוינשטיין וחברת שיכון ובינוי נדל"ן השלימו את העסקה בסכום עתק של 400 מיליון שקלים בניסיון להחזיר עטרה ליושנה ולהשיב את האזור לימי הזוהר שלו. כחלק מתכנית שכונתה "התחנה המרכזית הישנה – העתיד" מתוכננות להיבנות במתחם כ-1,000 יחידות דיור ועוד כ-180 אלף מ"ר שיוקדשו לתעסוקה ומסחר ויכללו גם מגדלים של עד 30 קומות. היקף הבינוי העתידי במתחם צפוי להגיע לכ-280 אלף מ"ר ובצמוד אליו עתיד לעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה מה שיאפשר נגישות מירבית ונוחה לאזור.

התחדשות חסרת תקדים בדרום העיר

אי אפשר אם כן להתכחש לשינוי המשמעותי שמתרחש בדרום תל אביב, ובפרט בשכונת נווה שאנן. האזור עתיד להפוך בשנים הקרובות לאחד האזורים המרכזיים ביותר בעיר ולהוות מוקד משיכה מרכזי עבור משפחות צעירות, משקיעים וכן בעלי משרדים אשר מחפשים להשקיע את כספם בנדל"ן אשר יניב בוודאות תשואה גבוהה שתחזיר את ההשקעה.

לפרטים נוספים על פרוייקט "תל אביבה" בנווה שאנן – הקליקו כאן>>>

 

 

*הכתבה נכתבה בסיוע קבוצת הורוביץ

אודות נטלי כהן-שפר

להשאיר תגובה

האימייל שלך לא תפורסם.שדות חובה מודגשות *

*